ABD’nin Yeni İstanbul Başkonsolosu Türk Amerikan Toplumu ile Buluştu


Amerika Türk Koalisyonun (TCA) başkanı Lincoln Mc Curdy ve eşi evlerinde ABD’nin yeni Istanbul Konsolosu Jennifer Davis için büyük bir davet düzenledi.

Yeni Konsolos Jennifer Davis’in çok etkileyici bir öz geçmişi var. North Carolina Chapel Hill ve İngiltere Oxford Üniversitesinden hukuk dereceleri olan Davis ayrıca National War College’den ödül alarak mezun olmuş. Dışişleri Bakanları Condoleezza Rice, Hillary Clinton ve John Kerry’nin yanlarında çeşitli mevkilerde çalışmış, Meksika ve Kolombiya Amerikan Elçiliklerinde görev yapmış. Dışişlerine girmeden önce medya ve banka kanunları alanında hukuk uzmanı avukat olarak çalışmış. Eşi de (Nick Harris) diplomat olan Davis-Harris ailesinin iki oğlu var.

Çok sayıda misafirin katıldığı davete eski Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve eşi, Dışişlerinden Dr. Amanda Sloat, Kongre üyelerinden Ed Whitfield ve eşi, emekli üye Jim Moran, Türk Büyükelçiliğinden Aydan Karamanoğlu, eyalet delegelerinden Khris Valderrama, Dr. Dan Morhaim ve eşi, American Turkish Council’in (ATC) Başkanı Howard Beasey, düşünce kuruluşlarından Joshua Walker, Kemal Kirişçi, Alan Makovsky, lobi uzmanı Lydia Borland,Smithsonian Müzesi’nden (Ekimde açılacak olan Kuran Sergisi ile ilgili) Laura Willumsen,Türk Amerikan kuruluş liderlerleri (ATAA,TÜSİAD,TASC, AFOT, THO ,ATA-DC), gazeteciler, diğer toplum liderleri ve ATC mensupları katıldılar. Çeşitli Türk yemeklerinin renklendirdiği davette misafirler McCurdy’lerin hoş bahçesine de yayıldılar.

Fotoğraflar: Oya Bain
Haber: Turkishny.com